زمان مطالعه: 2 دقیقه

(قابل توجه هم وطنان گرامی و ایرانیان داخل کشور)

همانطور که مستحضر هستید سرویس های دانلود سایت جهت دسترسی مناسب تر و مستقیم به کاربران ایرانی در داخل کشور ارائه میگردد. بدیهیست با توجه به موقعیت این سرورها و همچنین کاربران داخلی و ارتباط مستقیم بین ISPها و مرکز داده، دانلود مستقیم و بدون واسطه متضمن بهترین سرعت و کیفیت و همچنین کمترین هزینه پهنای باند میباشد. اما با استفاده از هر نوع Connection واسط اعم از Proxy و VPN این ارتباط مستقیم از بین رفته و بجای انتقال مستقیم از مرکز داده به کاربر که هر ۲ در داخل کشور واقع شده اند، هزینه های پهنای باند بین المللی بی رویه هم به کاربر و هم مرکز داده و زیرساخت تحمیل میگردد.

به عنوان مثال موقع دانلود یک فایل ۱۰۰ مگابایتی توسط کاربر داخلی از سرور داخلی با استفاده از VPN در سمت کاربر به میزان ۱۰۰ مگابایت از پهنای باند بین المللی و در سمت سرور نیز ۱۰۰ مگابایت از پورت بین المللی برای ارسال اطلاعات به سرور VPN واقع در خارج کشور مصرف میگردد معادل ۲ برابر مصرف پهنای باند بین المللی! در حالی که در دانلود بدون VPN از سرور داخلی تنها ۱۰۰ مگابایت انتقال اطلاعات به طور مستقیم از سرور به کاربر بر روی شبکه داخلی صورت خواهد گرفت. علاوه بر اینکه سرعت دانلود در بستر پهنای باند داخلی بسیار بالاتر از پهنای باند بین المللی میباشد در صورت استفاده از VPN کلیه مصرف پهنای باند بین المللی برای کاربر محاسبه میشود که از به نسبت پهنای باند داخلی گرانتر میباشد.

لذا با توجه به این توضیحات اکیدا توصیه میشود کاربران بدون هرگونه ارتباط واسط ( Proxy و VPN و فیلتر شکن ) اقدام به دانلود نمایند. با توجه به اهمیت این امر چه در بحث خرد و برای کاربران و چه در بحث کلان و صرفه جویی در پهنای باند بین المللی کشور از کلیه مشتریان گرامی تقاضامند است بدون VPN اقدام به دانلود از سرورهای داخلی نمایند.

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که مصرف اینترنت برای کاربران اینترنت مخابرات 25% یعنی نصف نیم بها! محاسبه میشود.

  • بازدیدها : 419
تبلیغات